ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12994067
*
nr 1299 4067
Spegel
nutida, 73x55 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 18:54:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/1 17:21:37
1
450 kr
6/1 17:33:11
2
250 kr
6/1 17:33:11
1
300 kr (Budbetjänt)
6/1 17:33:31
2
400 kr
6/1 17:33:31
1
450 kr (Budbetjänt)
6/1 17:33:58
2
500 kr
6/1 18:45:03
3
600 kr
6/1 18:46:48
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1299 4067
Spegel
nutida, 73x55 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/1 17:21:37 | 1 | 450 kr |
6/1 17:33:11 | 2 | 250 kr |
6/1 17:33:11 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
6/1 17:33:31 | 2 | 400 kr |
6/1 17:33:31 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
6/1 17:33:58 | 2 | 500 kr |
6/1 18:45:03 | 3 | 600 kr |
6/1 18:46:48 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53